Megjelent legújabb kötetünk!

Megjelent

"Az egészségügy és a jog kapcsolata"

c. kötetünk

A Nemzeti Tehetség Program NTP-SZKOLL-19-0022. sz. projektje keretében lehetőségünk nyílt egy új tanulmánykötet megjelentetésére, amely ezúttal az egészségügy és a jog kapcsolatát volt hivatott bemutatni. A kötetbe az Óriás Nándor Szakkollégium mellett a pécsi jogi kar egy másik hallgatója, valamint a kolozsvári Collegium Iuridicum tagjai is írtak.

A kötetben az alábbi tanulmányok kaptak helyet:

Balla Bulcsú: Kártérítési felelősség a román egészségügyi törvény rendszerében

D. Horváth Vanessza – Móczi Korina: Az orvos jogállása az ókori Rómában

Fuchs Vivien: A letartóztatás és a szabadságvesztés káros egészségügyi hatásai

Kovács Bence Zsolt: Az abortusz szabályozása Romániában jogtörténeti szempontból

Lukács Viktória: A tájékoztatáshoz való jog szerepe az egészségügyben, különös tekintettel a tájékozott beleegyezés elvére

Martin Márton: Szilánkok az orvosi műhibaperek köréből

Molnár Bálint István: Az egészségügy finanszírozása Magyarországon 1990-től 2010-ig

Nagy Gellért: Anyanyelvhasználat az egészségügyben

Németh Bettina: A COVID-19 világjárvány és az államok nemzetközi felelősségének kérdése

Schubert Bálint: Az orvosi személyzet szerepe a humanitárius nemzetközi jogban

Köszönjük szépen minden szerző munkáját!

A kötet itt érhető el.

A kötet és az arról szóló hír az NPT-SZKOLL-19-0022. sz. pályázat keretében valósult meg.