Az autonóm járművek és a jog (kerekasztal-beszélgetés)

PTE ÁJK

Az autonóm járművek és a jog (kerekasztal-beszélgetés)

Az önvezető autók kifejlesztése és működése nemcsak lehetőségeket hordoz, hanem számos jogi kérdést felvet. Mi történik az autonóm járművek által gyűjtött utazási és egyéb adatokkal? Hogyan fog kritikus helyzetben döntést hozni egy mesterséges intelligencia, és ki és hogyan lesz büntethető, ha a döntés nem helyes? Veszélyezteti-e a kiberbűnözés az önvezető járművek működését? Hogyan viszonyul az autonóm járművek előállítása és működtetése a fenntarthatósághoz, mint környezetpolitikai célhoz? A kerekasztal-beszélgetésen többek között e kérdésekre keressük a választ meghívott vendégeink segítségével.

Felkért hozzászólók:

Prof. Dr. Herke Csongor Dsc., tanszékvezető egyetemi tanár (PTE ÁJK Büntető és Polgári Eljárásjogi Tanszék)

Dr. Kecskés Gábor egyetemi docens (Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar Nemzetközi és Európai Jogi Tanszék)

Dr. Szőke Gergely László, tanszékvezető egyetemi adjunktus (PTE ÁJK Közigazgatási Jogi Tanszék )

Moderátor: Dr. Békési Gábor, az ÓNSZ titkára

Időpont: 2022. március 29. (kedd) 18 óra

Helyszín: PTE ÁJK Faluhelyi Ferenc előadóterem

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Photo by Danielle Cerullo on Unsplash