A 2024/2025-ös tanév őszi szemesztere is a végéhez ért: a Szakkollégium tagjai a félévet az Intézményi, illetve ezáltal az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (továbbiakban: OTDK) való készülés jegyében töltötték, különböző workshopokon vettek részt, majd helyt álltak az intézményi Tudományos Diákköri Konferencián (továbbiakban: TDK), a félév végén pedig a Collegium Iuridicummal közösen írt tanulmánykötetünk is megjelent.
A 2020. évi V. törvény által jelentős módosításokon esett át az emberkereskedelem bűncselekményének meghatározása, amelynek egyik válfaja a kiszolgáltatott/kizsákmányolt helyzet jogszabályi szinten való felismerése volt. Annak érdekében azonban, hogy minél jobban átlássuk az emberkereskedelem jelenségét, elősegítsük a prevenciót és felderítést, kutatásokra és azokon alapuló eredményekkel kapcsolatos vélemények megformálására van szükség.
Az alábbi cikkemben a fellelhető forrásoknak, ezen belül a Péter Gábor-ügy levéltári iratainak, emellett a Szovjetunióban zajló antiszemita, anticionista kampányra, és a keleti blokkba tartozó országokban ennek részeként indult cionizmus-ellenes koncepciós perekre vonatkozó szakirodalomnak a tanulmányozásával arra igyekszem választ kapni, hogy a szovjet anticionista irányvonalnak a hatására milyen konstruált perek indultak a szovjet érdekszférába tartozó államokban, valamint az ilyen típusú büntetőügyek közös vonásainak, a közöttük fennálló összefüggésnek a kimutatására törekszem.