Bűnügyi humor, avagy bírósági határozatok kicsit másképp

PTE ÁJK "Z" Épület 018-as terem

A 2019-2020-as tanév őszi szemeszterében a szakkollégium által benyújtott Nemzeti Tehetség Program pályázattal (NTP-SZKOLL-19-0022.) összhangban az ÓNSZ Bűnügyi Tagozata - immár második alkalommal - rendezte meg "Bűnügyi humor, avagy bírósági határozatok kicsit másképp" című konferenciáját.

Idén a fókuszban az egészségügy és a büntetőjog kapcsolata állt.

A konferencia meghívott előadójaként dr. Németh Gábor, a Siklósi Járási Ügyészség vezető ügyésze tartott érdekes és tanulságos előadást "Orvosok a szakma csúcsán" címmel.

Az ÓNSZ Bűnügyi Tagozatából Fuchs Vivien, Rengel Dóra és Budai András szerepelt előadással.

A konferencia levezető elnöke dr. Hengl Melinda PhD, a Bűnügyi Tagozat Mentora volt.

A rendezvény címében szereplő bűnügyi humor, a Bírósági Határozatokat feldolgozó előadásokban fekete humorként jelent meg. Ezáltal kívánva felhívni a figyelmet a visszásságokra és hangsúlyozni, hogy a jog eszközeivel miként lehet feltárni azokat.